رئیس سازمان جهاد کشاورزی تهران: با دلالان بخش عشایر مبارزه می‌کنیم

19 تیر ، 1400
روابط عمومی
0 کامنت
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور عشایر استان تهران، ایوب فصاحت در بازدید یک روزه خود از مناطق عشایری دشت لار که به دعوت امور عشایر استان تهران صورت پذیرفت گفت: جامعه تولید کننده عشایر برای استان تهران یک فرصت و نعمت است و باید قدر این نعمت بزرگ را دانست.

وی ادامه داد: اینکه بخش عمده گوشت قرمز و محصولات لبنی مردم توسط این جامعه تولید می شود و اینکه این جامعه تولید کننده نقش بسزایی در تامین امنیت غذایی مردم دارند باید توجه مسئولان را به حمایت از این قشر معطوف کند.

فصاحت اظهار داشت: در سال های اخیر بدلیل افزایش نرخ ارز، در فرایند وارادت نهاده های دامی کشور با مشکلاتی مواجه شدیم و به تبع آن جامعه عشایر نیز با محدودیت هایی مواجه شد.

وی ادامه داد: مجموعه جهاد کشاورزی استان تهران با همکاری نمایندگان مجلس و استانداری تلاش می کند این مشکل را برطرف کند چراکه کمبود نهاده های دامی موجب کاهش محصولات عشایری می شود.

به گفته فصاحت، در این مسیر با تمام وجود در مقابل دلالان و واسطه گران ایستاده ایم و اجازه نخواهیم داد عده ای سودجو مشکلاتی را برای بخش کشاورزی ایجاد کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران خاطرنشان کرد: در این بازدید که به همراه فرهاد بشیری نماینده مردم شهرستان پاکدشت در مجلس  شورای اسلامی و مدیران بخش عشایری استان تهران برگزار شد با عده ای از عشایر دیدارهایی داشتیم و مشکلات آنها نیز احصا و قرار شد در مدت ۲ هفته برخی از این مشکلات برطرف شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران