عشایر از چرای دام در ارتفاعات خودداری کنند

24 اردیبهشت ، 1403
روابط عمومی
0 کامنت

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی گفت: عشایر از چرای دام در ارتفاعات و مناطق کوهستانی خودداری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور عشایر استان تهران، حامد یزدی مهر، از صدور هشدار نارنجی هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: طبق اعلام سازمان هواشناسی تشدید فعالیت سامانه بارشی با تاکید بر هشدار سطح زرد صادر شده تا ظهر سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

وی  با اعلام هشدار در خصوص این سامانه بارشی به مردم استان به ویژه ساکنان نیمه شمالی و مناطق غربی مبنی بر احتمال جاری شدن روان آب و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها تاکید کرد: شهروندان عزیز از تردد و اتراق در حاشیه مسیل‌ها خودداری و از رودخانه‌ها فاصله بگیرند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران، تردد در مسیرهای کوهستانی را مخاطره آمیز اعلام کرد و گفت: ضروری است که رانندگان در تردد از این مسیرها با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال ریزش سنگ از ارتفاعات و سقوط بهمن از قله‌ها، احتیاط لازم را داشته باشند.

وی در ادامه به وزش باد خیلی شدید در نیمه جنوبی، نواحی غربی و ارتفاعات نیز اشاره و عنوان کرد: احتمال خسارت به سازه‌های موقت و تجهیزات موجود در نقاط مرتفع، مانند برج‌ها و دکل‌ها وجود دارد.

یزدی مهر بر لزوم پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک تاکید کرد و گفت: توصیه اکید مدیریت بحران به کوهنوردان اجتناب از صعود به ارتفاعات است.

وی بر ضرورت عدم چرای دام در مناطق کوهستانی نیز تاکید کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران به مهار سازه‌های موقت و تجهیزات موجود در نقاط مرتفع نیز اشاره کرد و گفت: پاک سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب روها در دستور کار عوامل مرتبط باشد و دستگاه‌های اجرایی و امدادی در آماده باش کامل قرار بگیرند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران