گردهمایی مسئولین و رابطین امور زنان عشایر کشور در مشهد مقدس برگزار شد

19 اردیبهشت ، 1403
روابط عمومی
0 کامنت

گردهمایی مسئولین و رابطین امور زنان عشایر استان‌های کشور با‌ حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران و مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان و خانواده در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور عشایر استان تهران، رئیس سازمان امور عشایر ایران در ابن گردهمایی در سخنانی اظهار داشت: خانم‌های عشایر هم در خانه‌داری و هم در نگهداری دام نقش ویژه‌ای دارند و این نشانه جایگاه بالای زنان عشایر است.

شایان نادری با بیان اینکه برگزاری این نشست‌ها به‌صورت ویژه در دستور کار قرار خواهد داشت، ابراز داشت: از زحمات و ایفای نقش و مسئولیت همکاران خانم در سازمان و امور عشایر استان‌ها و کسانی که در برگزاری این گردهمایی شرکت کردند قدردانی می‌کنم چراکه ‌مردانه کار بزرگی را انجام می‌دهند.

در این گردهمایی دو روزه که روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۸ و ۱۹ اردیبهشت‌ماه برگزار شد مسائل حوزه زنان عشایر کشور و همچنین زنان شاغل در سازمان امور عشایر و واحدهای استانی مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.

طهماسبی مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان و خانواده و سیدفریده موسوی مشاور رئیس سازمان امور عشایر ایران در امور زنان و خانواده نیز در این گردهمایی نقش و جایگاه زنان روستائی و عشایری در تولید و خانه‌داری را تبیین کردند.

در حاشیه این گردهمایی دو روزه، صنایع‌دستی و دست‌بافته‌های زنان هنرمند عشایری به نمایش گذاشته شد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران