عشایر استان تهران در مناطق گرمسیر مستقر شدند/ تامین نهاده‌های دامی برای فصل زمستان

18 آبان ، 1401
روابط عمومی
0 کامنت

مدیر امور عشایر استان تهران گفت: پس از حضور ۱۰۰ روزه عشایر استان تهران در مناطق سردسیر با سردشدن هوا در مناطق گرمسیر در شهرستان‌های ورامین، پاکدشت، پیشوا، ری، ملارد و شهریار مستقر شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور عشایر استان تهران، فرشید ذبیحی گفت: عشایر استان تهران به همراه عشایر استان‌های همجوار همچون مازندران، سمنان و قم تا نیمه شهریور در مناطق سردسیر استان در شهرستان‌های شمیرانات، فیروزکوه و دماوند مشغول زندگی بودند.

وی افزود: اکنون همه خانوار عشایر این استان در مناطق گرمسیر در شهرستان‌های ورامین، پاکدشت، پیشوا، ری، ملارد و شهریار مستقر شدند.

به گفته ذبیحی، دام‌های عشایری هنوز در مناطق میانبند بین ییلاق و قشلاق حضور دارند که خدماتی همچون آبرسانی سیار و توزیع نهاده های دامی در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: عمده فعالیت‌ها و تولیدات عشایری در مناطق گرمسیر انجام می‌شود و با توجه به امکانات لازم و ارائه تسهیلات مناسب بانکی پیش بینی می‌شود امسال نیز میزان تولیدات محصولات عشایری در استان تهران افزایش یابد.

تامین نهاده عشایر در فصل زمستان انجام شده است 

مدیر امور عشایر استان تهران با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی عشایر تامین نهاده است، گفت: هماهنگی‌های لازم برای تامین نهاده عشایر در فصل زمستان انجام شده و امیدواریم با تصمیمات اتخاذ شده مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

وی یادآور شد: در یک سال اخیر میزان قابل توجهی نهاده در اختیار عشایر قرار گرفته که در هفت ماه امسال نیز حدود ۶ هزار تن نهاده و ۴۰۰ تن آرد خوراکی در اختیار عشایر استان تهران قرار گرفت.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران