سطح خدمات رفاهی و بهداشتی به عشایر پایتخت ۳۰ درصد افزایش یافت

25 آبان ، 1401
روابط عمومی
0 کامنت
مدیر امور عشایر استان تهران با اشاره به افتتاح سه طرح بهداشتی و خدماتی گفت: با افتتاح این طرح ها ۳۰ درصد به سطح خدمات جامعه عشایری این استان افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور عشایر استان تهران، فرشید ذبیحی  گفت: یکی از مهمترین اقدامات ویژه در حوزه عشایری توسعه راه ها و تامین آب شرب بهداشتی به عشایر است که سه طرح مهم تامین آب شرب بهداشتی در مناطق عشایری شهرستان های ورامین، ری و تهران افتتاح شد.

وی افزود: با افتتاح این طرح ها حدود یک هزار خانوار عشایری از خدمات آب شرب بهداشتی بهره مند شدند و تلاش داریم با حمایت دولت سطح خدمات رفاهی و بهداشتی را در میان جامعه تولید کننده عشایر افزایش دهیم.

مدیر امور عشایر استان تهران با بیان اینکه زندگی عشایر همواره با سختی های فراوان مواجه است، گفت: کم کردن مشکلات زندگی این جامعه تولیدکننده یکی از مهمترین اهداف دولت است و تلاش داریم مناسبت ترین امکانات را برای این جامعه تولیدکننده ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: حمایت از زندگی عشایری یعنی حمایت از تولید و رشد اقتصادی و هر چقدر بشود خدمات برای جامعه عشایری ایجاد کنیم شاهد افزایش تولید این جامعه در بخش های مختلف از جمله دامپروری و تامین گوشت قرمز و لبنیات می شود.

مدیر امور عشایر استان تهران با بیان اینکه هر ساله میزان تولید این جامعه تولیدکننده رو به افزایش است، گفت: در سال گذشته بیش از ۶۵ هزار تن عشایر این استان محصول تولید و جهت عرضه روانه بازار مصرف کردند.

وی با اشاره به مهمترین برنامه های امور عشایر استان تهران در روز روستا و عشایر که ۱۵ مهر سال ۱۴۰۱برگزار شد، برپایی جشنواره های عشایری، دیدار با خانواده معظم شهدای عشایر و تجلیل از آنان و همچنین معرفی برترین عشایر تولیدکننده را از مهمترین اقداماتی دانست که به مناسبت روز روستا و عشایر انجام شد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران