عشایر تهران کوچ پاییزه خود به مناطق قشلاقی را آغاز کردند

19 شهریور ، 1401
روابط عمومی
0 کامنت
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور عشایر استان تهران، فرشید ذبیحی اظهار داشت: یک هزار و ۶۰۰ خانوار عشایری استان تهران به همراه عشایر مهمان از استان‌های همجوار اکنون به مناطق میان‌بند و قشلاقی جنوب استان در حال عزیمت هستند.

وی افزود:‌ کوچ پاییزه عشایر استان به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت و استقرار آنان در نیمه آبان ماه به‌طور کامل در مناطق گرمسیری استان پایان می‌یابد.

ذبیحی ادامه داد: عشایر استان تهران همراه با عشایر استان‌های قم، مرکزی و سمنان حدود یکصد روز از سال را در مناطق سردسیر شهرستان‌های شمیرانات، فیروزکوه و دماوند در شمال این استان سپری کردند.

مدیر امور عشایر استان تهران با اشاره به خدمات ارائه شده به عشایر در مناطق سردسیری گفت: در سال جاری به عشایر کوچنده در مناطق ییلاقی  خدماتی نظیر آبرسانی سیار، توزیع سیلندر گاز، آرد و مرمت ایل‌راه‌های عشایری ارائه و هماهنگی‌های لازم نیز در بخش‌های بهداشت و درمان، راه و شهرسازی، منابع طبیعی، محیط زیست و فرمانداری‌ها انجام شد و استقرار سامانه‌های استفاده از انرژی خورشیدی در تامین روشنایی و حمام‌های خورشیدی نیز در مناطق ییلاقی اجرا شد.

وی مرمت و بازسازی منابع تامین آب آشامیدنی عشایر در مناطق ییلاقی، واکسیناسیون دام عشایر، فعال‌سازی شبکه تلفن همراه و راه‌اندازی فروشگاه سیار را از دیگر خدماتی عنوان کرد که با حمایت استانداری تهران در مناطق ییلاقی استان انجام شد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران