یک انبار تامین نهاده دامی عشایر در جنوب تهران افتتاح شد

18 مهر ، 1400
روابط عمومی
0 کامنت

یک انبار تامین نهاده‌های دامی عشایر شهرستان ری با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور عشایر استان تهران، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران روز شنبه در حاشیه افتتاح این انبار نهاده های دامی عشایری به خبرنگار ایرنا گفت: تامین نهاده های دامی یکی از نیازهای اساسی و مهم جامعه تولید کننده عشایر استان تهران که این انبار به منظور تامین و ذخیره سازی انواع نهاده های دامی افتتاح شد.

ایوب فصاحت افزود: سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با همکاری امور عشایر و اتحادیه و شرکت های تعاونی عشایری مصمم است تا مشکل نهاده های دامی عشایری را برطرف کند که با برگزاری جلسات و بازدیدهای میدانی تلاش داریم تامین نهاده های دامی عشایر استان تهران  سرعت بگیرد.

وی ادامه داد: هر چادر عشایری نمادی از یک کارگاه تولیدی است و ضروری است که از این جامعه تولید کننده حمایت خوبی صورت بگیرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: اگر نهاده دامی مورد نیاز در اختیار عشایر قرار بگیرد این جامعه تولید کننده تامین کننده اصلی مواد پروتئینی از جمله گوشت قرمز محسوب می شوند و کشور از واردات گوشت قرمز تا حدودی بی نیاز می شود.

به گفته وی، در استان تهران جامعه عشایری بیش از ۷۰۰ هزار راس دام سبک دارند و یک پتانسیل بسیار خوبی در زمینه تامین گوشت قرمز در پایتخت دارند و تلاش داریم از این جامعه تولید کننده حمایت کنیم و نسبت به رفع مشکلاتشان اقدام سریع و ضربتی انجام دهیم.

فصاحت خاطرنشان کرد: در حاشیه افتتاح این انبار نهاده دامی با تعدادی از عشایر دیدار و گفتگو کردیم و قرار شد در زمینه تامین نهاده دامی و خرید تضمینی دام با همکاری شرکت پشتیبانی امور دام اقدام فوری انجام دهیم.

همچنین مدیر امور عشایر استان تهران نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این انبار نهاده دامی با ظرفیت نگهداری ۴۰۰ تن انواع نهاده دامی به همت فرمانداری شهرستان ری و شرکت تعاونی عشایری این شهرستان افتتاح شد.

فرشید ذبیحی افزود: این انبار ذخیرگاه مهمی برای جامعه عشایری جنوب تهران محسوب می شود که پس از سال ها این انبار مهم از محل اعتبارات ارزش افزوده در شهر ری افتتاح شد.

وی خاطرنشان کرد: جامعه عشایر استان تهران بدلیل خشکسالی در مراتع با کمبود جدی نهاده مواجه هستند و با همکاری سازمان عشایر کشور و جهاد کشاورزی استان تهران در تلاش هستیم این مشکل اساسی را برطرف کنیم.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران