اجرای طرح خرید تضمینی دام عشایر در استان تهران

14 مهر ، 1400
روابط عمومی
0 کامنت

مدیر امور عشایر استان تهران از اجرایی شدن طرح خرید تضمینی دام عشایر این استان خبر داد و گفت: این طرح با همکاری اداره کل پشتیبانی امور دام استان آغاز شده و در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور عشایر استان تهران، فرشید ذبیحی در این باره گفت: در جلسه ای که با حضور معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، مدیرکل پشتیبانی امور دام استان و هیات مدیره اتحادیه تعاونی های کشاورزی و عشایری استان برگزار شد مقرر گردید هر کیلوگرم میش و بز ۳۶ هزار تومان و همچنین بره و بزغاله پرواری هر کیلوگرم ۵۴ هزار تومان از عشایر خریداری شود.

وی افزود: همچنین مقرر شد به ازای هر کیلوگرم دام خریداری شده ۳ کیلوگرم جو نیز به صورت تشویقی به عشایر تخصیص پیدا کند.

مدیر امور عشایر استان تهران خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از تنش و جلوگیری از افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار، خرید تضمینی دام زنده از عشایر استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی در این باره گفت: اداره کل پشتیبانی امور دام مسئول مستقیم دام خریداری شده از عشایر است و با همکاری شبکه تعاونی های عشایری استان و سازمان جهاد کشاورزی این طرح در استان تهران اجرایی و عملیاتی شده است.

ذبیحی، از عشایر متقاضی دعوت کرد در اسرع وقت با در دست داشتن مستندات بیمه و پلاک کوبی هر راس دام و فرم خود اظهاری، باردار نبودن دام هنگام تحویل به شرکتهای تعاونی عشایری به عنوان هماهنگ کننده طرح مذکور در سراسر استان مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
وی، با اشاره به تشدید شرایط خشکسالی و عواقب آن بر زندگی عشایری گفت: حمایت از عشایر استان به‌عنوان تولیدکنندگان گوشت قرمز ضروری و اجتناب ناپذیر است.

ذبیحی تاکید کرد: عشایر استان تهران با دارابودن بیش از ۷۰۰ هزار راس دام سبک از تولید کنندگان عمده گوشت قرمز در استان هستند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران