سه میلیارد تومان تسهیلات به عشایر استان تهران پرداخت شد

30 شهریور ، 1400
روابط عمومی
0 کامنت

مدیرامور عشایر استان تهران اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون حدود سه میلیارد تومان تسهیلات با همکاری بانک کشاورزی به جامعه تولید کننده عشایر استان تهران پرداخت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور عشایر استان تهران، فرشید ذبیحی در جلسه ای با مدیرعامل بانک کشاورزی استان تهران اظهار داشت: بانک کشاورزی همواره از جامعه تولید کننده عشایر و بخش کشاورزی حمایت خوبی کرده و امسال میزان تسهیلات بانکی به این جامعه تولید کننده نسبت به سال های گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

وی ادامه داد: عشایر استان تهران با داشتن ۷۰۰ هزار راس دام سبک یکی از تولیدکنندگان عمده گوشت قرمز در استان محسوب می شوند که ضروری است به این جامعه تولید کننده حمایت و توجه بیشتری شود.

مدیر امور عشایر استان تهران خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات عشایر در زمینه تامین وثیقه بانکی است که امیدواریم بانک ها در این زمینه همکاری بیشتری داشته باشند.

ذبیحی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات عشایر نداشتن وثیقه کافی بانکی است که در این خصوص مقرر شد بانک کشاورزی در حد امکان در این خصوص با جامعه تولید کننده عشایری همکاری لازم داشته باشد اما عشایر نیز بدانند ملاک واگذاری تسهیلات بانکی تکمیل فرآیند سامانه اعتبار سنجی بانکی است.

به گفته وی، هم اکنون میدان عرضه دام زنده در شهرستان پاکدشت و همچنین مجتمع دامپروری رازق آباد شهرستان ورامین در حال توسعه است که با تسهیلات بانکی تلاش داریم این ۲طرح بزرگ عشایری را به سرانجام برسانیم.

همچنین مدیرعامل بانک کشاورزی استان تهران نیز در این جلسه گفت: این بانک امسال اعتبارات مناسبی جذب کرده و در زمینه پرداخت تسهیلات به جامعه عشایر، دامدار، کشاورز و مرغدار مشکلی نداریم.

سه میلیارد تومان تسهیلات به عشایر استان تهران پرداخت شد

بهنام شهدی افزود: طبیعی است عشایر به لحاظ شغل و نحوه زندگی خود شاید ملکی در اختیار نداشته باشند اما به تشخیص مدیر شعب بانک پرونده مالی عشایر در سامانه اعتبار سنجی تشکیل و ثبت خواهد شد و عشایر می توانند دارایی و درآمدهای پایدار خود را به عنوان وثیقه در سامانه اعتبار سنجی لحاظ کنند.

وی ادامه داد: هم اکنون تسهیلات بانکی در زمینه توسعه دامداری و تولید عشایر و بخش کشاورزی در سطح استان تهران واگذار شده است و امسال فرصت خوبی برای تولید کنندگان بخش کشاورزی است که از این اعتبارات استفاده کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران