پلاک کوبی ۲۳۰ هزار راس دام عشایر استان تهران

22 شهریور ، 1400
روابط عمومی
0 کامنت
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور عشایر استان تهران فرشید ذبیحی در این باره گفت: عشایر استان تهران حدود ۷۰۰ هزار راس دام سبک دارند که حدود ۳۰ درصد این دام ها پلاک کوبی شده است.

وی با اشاره به اینکه هزینه پلاک کوبی دام 5200 تومان است، تاکید کرد: پلاک کوبی همان شناسنامه دام است و به این ترتیب از خروج دام به صورت غیر قانونی جلوگیری می شود.

مدیر امور عشایر استان تهران به مزایای اجرای این طرح پرداخت و گفت: اجرای پلاک کوبی علاوه بر دریافت آخرین آمار واحد دامی جهت برنامه ریزی تامین علوفه نسبت به رصد بیماری و حمل ونقل دام کمک می کند.

وی در خصوص اینکه چرا تاکنون برخی از عشایر تمایلی به پلاک کوبی دام نشان نداده اند، گفت: علت فقدان تمایل به پلاک کوبی دام ناآشنایی از مزایای آن است که برای سال آینده برنامه هایی جهت آشنایی عشایر با مزایای پلاک کوبی دام درنظر گرفته شده است.

صدور کارت تردد عشایر استان تهران

ذبیحی در خصوص طرح اجرای صدور کارت تردد عشایر در استان تهران نیز گفت: این طرح با جدیت در حال انجام است و در حال حاضر برای حدود یک هزار نفر از سرپرستان خانوار عشایری کارت صادر شده است.


وی از جامعه عشایری استان تهران خواست نسبت به صدور کارت تردد و پلاک کوبی دام های خود هر چه سریعتر اقدام کنند چرا که در آینده نزدیک هر گونه ارائه خدمات به این جامعه تولید کننده تنها از طریق میزان دام های پلاک کوبی شده و کارت تردد که همان کارت شناسایی عشایر است، اقدام می شود.

مدیر امور عشایر استان تهران تاکید کرد: این طرح ها به منظور به روز رسانی بانک اطلاعاتی خانوار عشایری برای ارائه خدمات بهتر انجام می شود.

وی یادآور شد: طرح های صدور کارت شناسایی عشایر و پلاک کوبی دام های عشایر در مناطق عشایری استان تهران با جدیت کامل در حال اجرا است و به نظر می رسد این طرح امسال به پایان برسد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران