مشکل کمبود نهاده دامی عشایر استان تهران برطرف می شود

15 شهریور ، 1400
روابط عمومی
0 کامنت
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور عشایر استان تهران، فرشید ذبیحی که پاسخگوی مشکلات جامعه تولید کننده عشایر در سامانه ۱۱۱ سامد استانداری تهران بود گفت: یکی از درخواست های به حق جامعه تولید کننده عشایر تامین انواع نهاده های دامی است که دولت سیزدهم به ویژه وزارت جهاد کشاورزی در تلاش هستند این مشکل برطرف شود.

وی افزود: عشایر استان تهران به همراه سایر عشایر سراسر کشور از نیمه شهریورماه کوچ پاییزه خود را به سمت مناطق گرمسیر شروع می کنند که با استقرار عشایر در این مناطق نیاز عشایر به نهاده های دامی بیشتر می شود.

مدیر امور عشایر استان تهران ادامه داد: افزایش نرخ دلار و همچنین وجود بی شمار واسطه گران وضعیت تامین نهاده های دامی را برای عشایر و دامداران سراسر کشور با مشکل مواجه کرد اما با تلاش های صورت گرفته در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان امور عشایر ایران این مشکل بزودی برطرف خواهد شد.

به گفته وی، طرح صدور کارت تردد عشایر در استان تهران نیز با جدیت در حال اجرا است و از کلیه عشایر می خواهیم با مراجعه به شرکت های تعاونی و امور عشایر شهرستان ها نسبت به این کار مهم اقدام کنند چرا که در آینده نزدیک هر گونه ارائه خدمات تنها به افراد دارای کارت تعلق می گیرد.

مشکل کمبود نهاده دامی عشایر استان تهران برطرف می شود

ذبیحی با اشاره به کاهش نزولات آسمانی و نیاز شدید دام عشایری به آب در مراتع خاطرنشان کرد: طرح آبرسانی سیار در مناطق گرمسیر استان تهران امسال به شکل منظم تری اجرا خواهد شد و تلاش می کنیم که مشکلات جامعه تولید کننده عشایر را کاهش دهیم.

به گفته وی، عشایر استان تهران با دارابودن بیش از ۷۰۰ هزار راس دام سبک از تولید کنندگان عمده دام سبک هستند که این جامعه تولید کننده ۲۰ تا ۲۵ درصد گوشت قرمز پایتخت نشینان را تامین می کنند.

مدیر امور عشایر استان تهران یادآور شد: توجه به جامعه عشایری یعنی توجه به تامین امنیت غذایی و تولید محصولات پروتئینی و ضروری است که از این جامعه تولید کننده و بی ادعای کشور حمایت شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران