طرح توزیع پنل‌های خورشیدی به ۱۲۵ خانوار عشایر استان تهران عملیاتی شد

13 شهریور ، 1400
روابط عمومی
0 کامنت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور عشایر استان تهران «فرشید ذبیحی» در این باره گفت: در فاز نخست این طرح که روز گذشته در منطقه عشایری دشت لار انجام شد ۱۵ خانوار عشایری از نعمت و امکانات این پنل های خورشیدی برخوردار شدند.

وی هدف از اجرای این طرح را رفاه و تامین برق جامعه عشایری استان اعلام کرد و افزود: توزیع  پنل‌های خورشیدی در بین عشایر، باعث رفاه تامین روشنایی مناسب و جلوگیری از تخریب جنگل‌ها می‌شود.  

مدیر امور عشایر استان تهران هزینه هر پنل را ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد که تنها ۱۰ درصد از این مبلغ از سوی عشایر و ۹۰ درصد آن از اعتبارات شرکت توزیع برق استان تامین شد.

طرح توزیع پنل‌های خورشیدی به ۱۲۵ خانوار عشایر استان تهران اجرا شد

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری در زمینه بهره‌وری از انرژی‌های تجدیدپذیر، علاوه بر جلوگیری از کاهش منابع سوختی، حفاظت از محیط‌زیست و کاهش آلودگی‌های مربوطه را به همراه خواهد داشت.

 ذبیحی تاکید کرد: در روزهای آینده ۱۲۵ خانوار عشایر استان تهران از این پنل ها برخوردار می شوند و توزیع این امکانات بر اساس درخواست و نیاز عشایر صورت می گیرد.

وی از عشایر استان تهران خواست تا نسبت به ثبت‌نام برای دریافت پنل خورشیدی به ادارات امور عشایر و یا شرکت تعاونی در شهرستان‌ها مراجعه کنند.

استان تهران حدود سه هزار خانوار عشایری دارد که این جامعه تولید کننده در سال گذشته بیش از ۶۷ هزار تن محصول تولید کردند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران