پاسخگویی مدیر امور عشایر استان تهران از طریق سامانه» سامد»

10 شهریور ، 1400
روابط عمومی
0 کامنت
روابط عمومی امور عشایر استان تهران در اطلاعیه ای اعلام کرد: فرشید ذبیحی مدیر امور عشایر استان تهران به جهت پاسخگویی به مسائل و مشکلات جامعه تولید کننده عشایر و همچنین پاسخ به سوالات سایر شهروندان در حوزه جامعه عشایری از ساعت ۹ تا ۱۰:۳۰ روز یکشنبه ۱۴ شهریورماه در سامانه سامد حضور پیدا می کند.

بر اساس این گزارش، جامعه تولید کننده عشایر و سایر شهروندان از طریق سامانه ۱۱۱ می توانند مسائل و مشکلات خود را در حوزه عشایری در میان بگذارند.

به گزارش ایرنا، حدود ۳ هزار خانوار عشایری در استان تهران زندگی می کنند که این جامعه تولید کننده در سال گذشته بیش از ۶۷ هزار تن محصول تولید کردند.

سامانه ۱۱۱ «سامد» برای تسهیل ارتباط دولت و ملت راه‌اندازی شده تا شرایط برای پیگیری مشکلات مردم در بخش‌های مختلف آسان‌تر شود و به نظر می‌رسد بهره‌مندی از این سامانه در شرایط کرونا به ویژه برای جامعه تولید کننده عشایر افزایش یابد.

نکته جالب توجه اینکه گزارش «سامد» به صورت دوره‌ای برای مرکز ارتباطات ریاست‌جمهوری ارسال می‌شود تا مشکلات عمومی مردم نیز از طریق مسئولان کشوری مورد پیگیری قرار گیرد.  

اگرچه در حال کلی این سامانه برای تسهیل ارتباط بین دولت و ملت راه‌اندازی شده اما از دیگر اهداف راه‌اندازی آن می‌توان به افزایش مشارکت مردمی در نظارت همگانی و تقویت و تثبیت اعتماد ملت به دولت اشاره کرد.  

افزایش رضایت مردم از طریق ارتقای کیفیت پاسخگویی، تمرکززدایی در رسیدگی به مطالبه‌های مردم، ایجاد هماهنگی، وحدت‌رویه و مدیریت یکپارچه امور ارتباطات مردمی، افزایش سرعت در رسیدگی و ضریب نفوذ الکترونیکی ارتباطات مردمی در کشور نیز از دیگر مزیت‌های سامد به شمار می‌رود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران